Cupa AJF Satu Mare deschide sezonul fotbalistic în 2019

0
Cupa AJF Satu Mare deschide sezonul fotbalistic în 2019 1

Competiția va aduce săptămâna vitoare , 28 de echipe din județ la sala LPS

Prima săptămână din noul an ne adduce déjà și prima competiție fotbalistică.
Tradiționala Cupă a AJF ului va debuta în a doua zi a lui 2019 și se va încheia odată cu finalele
duminică 6 ianuarie.
Turneul este rezervat echipelor de junior de la cluburile affiliate la AJF Satu Mare iar regulamentul
poate fi consultat pe pagina oficială a Asociației Județene de Fotbal ( https://www.frf-ajf.ro/satu-
mare/stiri/cupa-ajf-editia-a-vi-a-juniori-a1-03-06012019-prog-15866.html ).
Iată grupele și programul competiției:
Grupa A
Miercuri 02.01.2019, ora 15:00
1. Venus Dumbrava I
2. Speranţa Halmeu
3. Victoria Tiream
4. Frohlich Foieni
Grupa B
Joi, 03.01.2019, ora 12:00
1. CSM Victoria Carei I
2. Vointa Lazuri
3. Unirea Pişcolt
4. Viitorul Vetiş II
Grupa C
Joi, 03.01.2019, ora 15:00
1. AS Căpleni I
2. CSM Victoria Carei II
3. Luceafărul Decebal-LPS-ONSS
4. Egri Sasok Agriş

Grupa D
Vineri, 04.01.2019, ora 12:00
1. CSM Satu Mare
2. Sportul Botiz
3. AS Livada
4. Voinţa Doba
Grupa E
Vineri, 04.01.2019, ora 15:00
1. Turul Micula
2. Dacia Medieşu Aurit
3. Viitorul Vetiş I
4. Unirea Păuleşti
Grupa F
Sâmbătă, 05.01.2019, ora 11:00
1. Someşul Oar
2. Schamagosch Ciumeşti
3. AS Fortuna Căpleni
4. Venus Dumbrava II
Grupa G
Sâmbătă, 05.01.2019, ora 14:00
1. Energia Negreşti
2. AS Ghenci
3. Recolta Dorolţ
4. CS Cetate Ardud 800
În cazul retragerii uneia din echipele de mai sus, aceasta poate să fie înlocuită cu una dintre echipele
din cadrul juniori A1, seriile A, B, C.
Ordinea jocurilor din grupe e urmatoarea:
1. 1-2

2. 3-4
3. 3-1
4. 2-4
5. 1-4
6. 2-3
Tragerea la sorţi după terminarea ultimului joc din Grupa H, sâmbătă, 05.01.2019, ora 17:00.

Duminică, 06.01.2019, de la ora 09:00, urmeaza jocurile eliminatorii, conform tragerii la sorti
efectuata dupa incheierea meciurlor din grupe.
Orele 09:00 – 13:00 – optimi de finala (tragere la sorti)
13:00 – 15:00 – sferturi de finala (tragere la sorti)
15:00 – 16:00 – semifinale
16:00 – 16:30 locul 3-4
Meci demonstrativ feminin….ACS Daliana Carei- Școala gimnazială Bârsău
17:00 – FINALA COMPETITIEI

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Vă rugăm să introduceți numele dvs.